Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów mun oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Mały Mundial

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów mun oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

NASZ UDZIAŁ W I GMINNYM TURNIEJU MINI PIŁKI NOŻNEJ PRZEDSZKOLAKÓW

 „Mały Mundial”

Zaproszenie do wzięcia udziału w turnieju piłki nożnej przekazała grupie starszaków pani dyrektor Monika Stós. 25- 04- 2014 r. zadeklarowaliśmy chęć wzięcia udziału.   Mieliśmy cztery tygodnie  żeby stworzyć drużynę piłkarską, przygotować chearleaderki do 3 minutowej prezentacji , znaleźć sponsorów ,dzięki którym mogliśmy przygotować stroje dla sportowców i dziewcząt, a także  transparenty , hasła dopingowe i wiele innych zadań wynikających z regulaminu turnieju.

 

Pierwszy telefon został wykonany do prezesa KS w Śledziejowicach pana W. Grochala, który udostępnił przedszkolakom boisko sportowe ,gdzie w wydzielonej strefie 15x 30m rozgrywane były mecze pomiędzy chłopcami. W bardzo krótkim czasie wytypowaliśmy najlepszych piłkarzy, to właśnie oni w pierwszej kolejności weszli do naszej reprezentacji . Z pozostałymi wytrwale trenowałyśmy (przeszkadzały nam tylko warunki pogodowe deszcz i upał) i tak 30 -05- 2014 r wszystko dopięliśmy na ostatni guzik .  Przekonani o dobrze wykonanym zadaniu pojechaliśmy do Wieliczki ,  gdzie na hali sportowej w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” przystąpiliśmy do turnieju wraz z pozostałymi dziesięcioma drużynami z przedszkoli samorządowych z Gminy Wieliczka. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Pierwszy zagraliśmy z Koźmiczakami  z Koźmic i zakończył się on wynikiem 0:0. Drugi mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla nas. Trzeci ponownie grany z drużyną z Koźmic , kolejny remis 0:0 i ostatni mecz w grupie to także wynik 0:0. Po czterech rozegranych meczach zdobyliśmy 6 punktów ( 1 punkt za remisy i 3 punkty za wygraną). Z tym wynikiem zakończyliśmy turniej plasując się na piątym miejscu .Do wejścia do półfinału zabrakło nam jednego wygranego meczu. Zwycięzcami turnieju była drużyna Koźmiczaków . Po chłopięcych zmaganiach pozostała nam przyjemność  podziwiania naszych chearleaderek  które wyjątkowo wdzięcznie prezentowały się w swoich strojach. Dziewczęta wystąpiły ostatnie ale warto było czekać. Pięknie zaprezentowały trudny układ choreograficzny zdobywając tym samym 3 miejsce w konkursie . Mali piłkarze udekorowani zostali medalami za udział , prezentami indywidualnymi  i dla przedszkola. Chearleaderki odebrały  dyplomy wraz z upominkami. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola . Refleksja , która przychodzi  na myśl jest jedna. Tak duże przedsięwzięcie jakim był Mini Turniej dla 11 przedszkoli, musi być dopracowane w każdym szczególe, bo łatwo o błędy, które w porę nie wychwycone psują całą zabawę i odbierają dzieciom radość. Pragnę jeszcze gorąco podziękować wszystkim tym, z Państwa, którzy sprawili, że nasze dzieci mogły poczuć się wyjątkowo. Zachęcam  Rodziców, obecnych na turnieju aby docenili ogromny potencjał jaki mają ci mali ludzie, jak potrafili pokazać, że stać ich na wspaniałą walkę fair play i wreszcie jak dużo potrafią z siebie dać. Gratuluję! 

                                                                                                                               Joanna Smęder

 

{gallery}mun{/gallery}

{gallery}mund{/gallery}

{gallery}mundi{/gallery}

{gallery}mundia{/gallery}