Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów afisz.png oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

60-lecie Biblioteki Publicznej w Śledziejowicach

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów afisz.png oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Echa uroczystości zorganizowanej 

z okazji 60 – lecia Biblioteki Publicznej w Śledziejowicach

 sobota 17 -05 -2014 

Kameralna uroczystość, bo wymusiła to na organizatorach  pogoda. W programie zaplanowanych kilka ciekawych atrakcji ale wobec twardych praw natury człowiek jest bezradny. Organizatorzy nie dali za wygraną i dobrze. Goście dopisali.

 

Zaszczycił swoją obecnością  m. in. pan Wojciech Kozak  wicemarszałek województwa małopolskiego ,pan Łukasz Sadkiewicz zastępca burmistrza d/s strategii i rozwoju i lokalne władze m.in. .sołtys wsi Śledziejowice pani Iwona Buchta  ,Strumian pan Andrzej Dyga,Węgrzc Wielkich pan Lech Pieprzyca, prezes LKS Śledziejowice pan Wiesław Grochal, dyrektor szkoły pani Barbara Nowak .Godzina 14:00 sala Domu Kultury w Śledziejowicach pełna . Powitania, rys historyczny(zwięźle i na temat), podziękowania dla czytelników ,symboliczne upominki, pamiątkowe zdjęcia- tak w dużym skrócie wyglądała pierwsza część spotkania ,którą wspólnie z kierownik panią Agatą Czarnotą –Bajorek poprowadziła bibliotekarka pani Maria Guła. Kolejnym etapem spotkania były prezentacje artystyczne grupy „starszaków” z Przedszkola Samorządowego ze Śledziejowic pod opieką pani Joanny Smęder ,  grupy  teatralnej  działającej przy Szkole Podstawowej  w Śledziejowicach prowadzonej  przez panią Wiolettę Mardyła i pierwszoklasistów  pod opieką pani Katarzyny Gumulińskiej . Występy wzbudziły zainteresowanie i ożywienie wśród przybyłych gości spotkały się też z dużym aplauzem .Część artystyczną uwieńczyły podziękowania skierowane pod adresem pani Marii Guła, która jest długoletnim pracownikiem biblioteki .Jej kontakty  szczególnie  z młodym czytelnikiem naznaczone są dużą dozą ciepła, życzliwości, zainteresowania i profesjonalizmu. Dzieci  chętnie uczestniczą w projektach organizowanych przez bibliotekę.  W dalszej części spotkania najmłodsi uczestniczyli w zabawie animacyjnej  pod tytułem „Wyspa piratów” przygotowanej przez Studio Małych Form Teatralnych „Sztuka”, konkursie  plastycznym „Moja biblioteka w przyszłości” a także atrakcją był wóz strażacki, który dzieciom udostępnili strażacy z Czarnochowic.

My ,społeczność przedszkolna Przedszkola Samorządowego w Śledziejowicach ,dziękujemy za zaproszenie do udziału. Cieszymy się, że mogliśmy świętować ten doniosły jubileusz i życzymy dalszych sukcesów w szerzeniu czytelnictwa .                         

S.P.w Śledziejowicach

  Joanna Smęder

{gallery}afisz.png{/gallery}

{gallery}bib{/gallery}

{gallery}bibl{/gallery}

{gallery}bibli{/gallery}