Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów solne oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Uroczystość w Solnym Mieście na zakończenie konkursów dotyczących osoby Św. Jana Pawła II

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów solne oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dnia 24 kwietnia 2014 r. w Solnym Mieście w Wieliczce odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom dwóch konkursów poświęconych osobie Błogosławionego Jana Pawła II, zorganizowanych przez Przedszkole Samorządowe w Śledziejowicach. 

 

   Nad konkursami, plastycznym dla dzieci z przedszkoli powiatu wielickiego oraz literackim dla przedszkolaków z całej Polski, honorowy patronat objęli: Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz, Pan Jacek Juszkiewicz- Starosta Powiatu Wielickiego, Pan Artur Kozioł- Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Pan Robert Gabryś- Prezes Solnego Miasta oraz Miesięcznik „Bliżej Przedszkola.

W konkursie plastycznym pt. „Jan Paweł II widziany oczami dzieci” pierwszą nagrodę zdobyła Oliwia Burnatowska z Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich, drugą nagrodę przyznano Mai Lembas z Przedszkola Samorządowego w Sierczy, a trzecią nagrodę zdobył Gabriel Góral z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie Bocheńskim. W konkursie przyznano też 5 wyróżnień: Oliwer Krzan z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Śledziejowicach, Emilia Woźniak z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Wieliczce, Milena Szyja oraz Klaudia Duliban z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Wieliczce, Aleksander Ślusarczyk z Przedszkola Sportowo- Tanecznego „Tygrysek” w Niepołomicach, Filip Grochot z Przedszkola Samorządowego w Strumianach.

W konkursie literackim pt. „Jan Paweł II w naszych sercach, myślach i pamięci” pierwszą nagrodę zdobyła Julia Rajwer z Przedszkola Samorządowego nr 9 w Koszalinie, drugą nagrodę przyznano Michalinie Rogińskiej z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku, natomiast trzecią nagrodę zdobyła Zofia Wandas z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Raciborsku. Przyznano również 5 wyróżnień: Samanta Frankowska oraz Maciej Świerczyński z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Wieliczce, Lidia Branny z Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich, Amelia Miro z Przedszkola Sportowo- Tanecznego „Tygrysek” w Niepołomicach, Jan Buzała z Przedszkola Samorządowego w Strumianach.

Nagrody wręczyła Pani Monika Stós- Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Śledziejowicach oraz Pan Tomasz Machnik- Kierownik Wydziału Edukacji w Wieliczce.

    Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w przededniu wielkich uroczystości, które będą miały miejsce w Watykanie na Placu Św. Piotra, kiedy to w poczet świętych zostanie włączony nasz Wielki Rodak, Ojciec Święty Jan Paweł II. Tej wyjątkowej imprezie towarzyszyła duchowa obecność Bł. Jana Pawła II, którą można było odczuć podczas programu artystycznego. Film- piosenka pt. „Polski teolog Karol Wojtyła” wprowadził nas w podniosły nastrój, a niejednemu uczestnikowi zakręciła się łza w oczach, natomiast dzieci z Przedszkola Samorządowego w Śledziejowicach zaśpiewały piosenki: „Moje miasto Wadowice”, „Kochamy Cię Janie Pawle II”, „Lolek”. W części artystycznej  Pan Adam Marek Panuś - Sekretarz  Gminy w przepiękny sposób zaprezentował nagrodzone wiersze za co bardzo dziękujemy. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani na sali wspólnie z dziećmi zaśpiewali pieśń „Barka”

    Nasze wielkie przedsięwzięcie nie było by możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc przede wszystkim naszym sponsorom: Pani Magdalenie Golonka- Kierownik Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu w Wieliczce, Pani Katarzynie Halik- redaktor miesięcznika „Bliżej Przedszkola”, Pani Lidii Jopek, Panu Kazimierzowi Mastalskiemu oraz Panu Adamowi Adamkowi. Na ręce Pana Roberta Gabrysia- Prezesa Solnego Miasta składamy podziękowanie za wszelką pomoc związaną z udostępnieniem sali i wyposażeniem jej w sprzęt  multimedialny. Dziękujemy również Pani Agnieszce Szczepaniak- Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, za wypożyczenie sztalug pod wystawę prac. Mamy nadzieję, że Święty Jan Paweł II będzie wypraszał nam potrzebne łaski, a w niedalekiej przyszłości znowu stanie się osobą, którą chętnie poznawać będą młode pokolenia, chociażby w następnych konkursach poświęconych Jego osobie.

Danuta Dworak P.S. Śledziejowice

{gallery}solne{/gallery}