Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wios oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Powitanie Wiosny

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wios oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W piątek  21 marca już od rana w przedszkolu w Śledziejowicach było zielono. Symboliczny kolor wiosny dominował w scenerii pomieszczeń przedszkolnych. Dzieci panowało podniecenie. Dzieci przebrane w zielone kostiumy witane były przez Panią Wiosnę, która obdarowywała wszystkich słodyczami i pięknymi tulipanami. Po obiedzie przedszkolaki miały pożegnać Zimę. Tego dnia sprzyjała nam pogoda. W powietrzu czuć było wiosnę. Aby nasze „czarowanie” przyniosło zamierzony skutek wzmocniliśmy siły i zaprosiliśmy rodziców na uroczystość. 

 

Maluszki i średniaki wykorzystując różnorodne środki plastyczne stworzyły kukłę, która symbolizowała Zimę. Praca poprzedzona była pogadanką na temat obrzędów i zwyczajów ludowych. Z kukłą Marzanny dzieci wyszły do ogrodu. Uroczystość rozpoczęła Pani Wiosna, która zaprosiła dzieci do wiosennych porządków. Malowała świat na zielono i seledynowo, z zawilców i przylaszczek utkała dywan, w koszu niosła tulipany i żonkile, a z kieszeni wypuściła skowronka, który zaprosił dzieci na wiosenny koncert. Najmłodsze przedszkolaki w pięknych przebraniach zaprezentowały przedstawienie „Powitanie Wiosny”. W marszowym rytmie dzieci zaśpiewały wiośnie piosenkę „Maszeruje Wiosna”, a paląc kukłę Marzanny pożegnały zimę piosenką „Uciekaj Zimo”. Na koniec najstarsza grupa z zielonym gaikiem w ręku -  wierszem „Odpływaj Marzanno” precz przegnała zimną zimę. Skoczną ludową piosenką przedszkolaki zaprosiły wiosnę do swojego przedszkola aby im iście po królewsku panowała aż do lata.

Teresa Kałuża

{gallery}wios{/gallery}

{gallery}wiose{/gallery}

{gallery}wiosen{/gallery}