Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ARKA oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ARKA oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Przedszkolaki ze Śledziejowic od wielu lat kontynuują i pielęgnują przyjaźń z pensjonariuszami Arki. W naszym przedszkolu tolerancja i akceptacja to słowa, które znalazły swój oddźwięk w całorocznej pracy z dziećmi. Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas świętowania przy choince i śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych. Przedszkolaki ze Śledziejowic w tym roku zaprezentowały to piękne widowisko szerokiej publiczności –  w grudniu - rodzicom i dziadkom,  zaś w styczniu pensjonariuszom Arki w Śledziejowicach. 

 

Z drugim dniem świąt Bożego Narodzenia  - od dnia św. Szczepana rozpoczyna się okres “jasełek”. Trwa on do uroczystości Matki Bożej Gromnicznej  - 2 lutego, czyli do dnia ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Widowisko jasełkowe przedszkolaki zaprezentowały gościom 17 stycznia w Domu Ludowym w Śledziejowicach. Występ sceniczny przeplatany był znanymi wszystkim kolędami, które wykonywały przedszkolaki, zaś licznie zgromadzona publiczność chętnie włączała się do śpiewu. Po występie dzieci wraz z gośćmi usiedli do odświętnie nakrytego stołu. Kawa, herbata, upieczone ciasto smakowały wszystkim. Wspólny śpiew i miła zabawa umilały wszystkim czas. 

Spotkania z pensjonariuszami Arki są dla przedszkolaków zawsze wyjątkowym przeżyciem. Kształtowanie u najmłodszych mechanizmów empatii i tolerancji wobec innych to priorytetowe zadanie jakie sobie stawiamy na najbliższe lata.

S. P. w Śledziejowicach

Teresa Kałuża

{gallery}ARKA{/gallery}