Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów logo oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów logo oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

I EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO - ZNAMY JUŻ ZWYCIĘZCÓW .

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Śledziejowicach uczestniczące w terapii logopedycznej odpowiedziały na zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wierszyki łamiące języki w twórczości Juliana Tuwima”. Konkurs zorganizowano, by wspólnie uczcić Rok Tuwimowski.

 

Uczestnikami Konkursu były: Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym objęte terapią logopedyczną na terenie przedszkola, szkoły, poradni lub innej instytucji. Nauczyciele, logopedzi  i rodzice  wspierali swoje pociechy i pomagali przygotować się im do konkursu. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było przedstawienie jednego utworu J. Tuwima lub jego fragmentu.

Lista zakwalifikowanych uczestników została już zamknięta 26 listopada (do godz. 11.00). Do konkursu każda szkoła lub przedszkole z powiatu wielickiego mogła zgłosić maksymalnie dwóch uczestników.Konkurs odbył się 16 grudnia 2013 r. o godz. 10.00 w auli Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, ul. Rynek Górny 6.  W konkursie udział wzięli reprezentanci: Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach, Samorządowego Przedszkola w Śledziejowicach, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi w Grodkowicach, Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju, Przedszkola nr 4 w Wieliczce, Szkoły Podstawowej im. Macieja Szarka w Grabiu, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzkowie, Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim, Przedszkola Samorządowego w Kłaju, Przedszkola w Woli Batorskiej, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieliczce, Szkoły Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Pierzchowie oraz Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Gdowie.

„Wierszyki łamiące języki w twórczości Juliana Tuwima” cieszyły się ogromnym powodzeniem. W konkursie wzięło udział 21 dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu wielickiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a rodzicom, nauczycielom i logopedom, którzy wsparli swoje pociechy składamy serdeczne podziękowania.

Komisja konkursowa, w składzie: Magdalena Konior – przewodnicząca, członkinie: Joanna Smoleń i Małgorzata Ciesielska, wyłoniła zwycięzców konkursu:

I MIEJSCE ex aequ Szymon Kocemba, Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Gdowie, wiersz pt. „Gdyby”; Jakub Waśniowski, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Zabierzowie Bocheńskim, wiersz pt. „O Panu Tralalińskim”.

II MIEJSCE Krzysztof Iskra, Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wieliczce, wiersz pt. „Kotek”.

III MIEJSCE Natalia Racisz, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gorzkowie, wiersz pt. „Ptasie radio”.

WYRÓŻNIENIA otrzymali miedzy innymi nasze przedszkolaki: Marcin Ryż, Samorządowe Przedszkole w Śledziejowicach, wiersz pt. „Lokomotywa”; i Martyna Garycka, Samorządowe Przedszkole w Śledziejowicach, wiersz pt. „Abecadło”;

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

P.S. w Śledziejowicach

Teresa Kałuża

{gallery}logo{/gallery}