Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

9 listopada 2018r mieliśmy ogromną przyjemność świętować 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do tego wielkiego wydarzenia przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Grupa Starszaków uczyła się pieśni patriotycznych oraz ćwiczyła naukę poloneza. W dniu uroczystości w Solnym Mieście we Wieliczce zaprezentowały swój występ wśród dzieci z innych przedszkoli.

 Młodsze dzieci przygotowały odświętny wystrój sal , zadbały o flagi w oknach i na zewnątrz. Średniaki i Maluszki nauczyły się całego naszego hymnu narodowego i w ten dzień, gdy wybiła godzina 11:11 wspólnie odśpiewały hymn Polski, bijąc w ten sposób Rekord dla Niepodległej. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych w wykonaniu Średniaczków. Takie wspólne świętowanie pozwoliło nam mocno poczuć naszą więź z naszą Ojczyzną. Wiemy ile wycierpiała i obiecujemy, że z całej siły będziemy Ją kochać i o Nią dbać.