Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów policja1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Gościmy Policję

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów policja1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Przedszkolaki z Przedszkola w Śledziejowicach 13 września spotkały się z panią policjant Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Wieliczce. Tematyka „Bądźmy ostrożni” realizowana jest co roku we wrześniu przez nauczycielki we wszystkich grupach wiekowych.

 

Dzieci podczas zabaw i organizowanych zajęć poznawały zasady bezpiecznego zachowania się podczas pobytu na świeżym powietrzu, na spacerach i wycieczkach. Każdy przedszkolak zna swój adres i wie komu należy go podawać, a komu nie. Podczas realizacji tematyki „Bądźmy ostrożni” dzieci rozpoznawały prawidłowe i nieprawidłowe zachowania na ulicy, poznawały zasady ruchu drogowego, miejsca, w których można przechodzić przez jezdnię, uczestniczyły w wycieczkach na skrzyżowanie. Uczyły się znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej oraz rozumienia niektórych znaków drogowych. Zapoznały się z pojazdami specjalistycznymi i ich zastosowaniem, poznały numery telefonów służb specjalnych. Prowadziły scenki dramowe jak wezwać pomoc z wykorzystaniem nr 112. Spotkanie z policjantem i pogadanka poparta wiedzą i doświadczeniem sprawiła dzieciom wiele radości. Dzieci poznały policjanta jako przedstawiciela służb publicznych oraz jego rolę w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa.

P.S. w Śledziejowicach

Teresa Kałuża

{gallery}policja1{/gallery}