Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zubr oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zubr oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

10 października byliśmy w Nadleśnictwie w Niepołomicach. Zwiedzaliśmy Izbę Leśną, gdzie Pan leśniczy opowiadał nam o puszczy i jej mieszkańcach. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy o zwierzętach zamieszkujących te lasy, o roślinach w nim żyjących. Nasza wiedza też była imponująca- bez większych problemów potrafiliśmy odpowiedzieć na pytania zadawane przez Pana leśnika.

 

Wiemy, jak należy zachowywać się w lesie by być bezpiecznym i nie przeszkadzać jego domownikom. Wiemy,czego nie wolno nam robić- przede wszystkim nie możemy dotykać napotkanych zwierząt, zrywać nieznane nam owoce łamać drzew, hałasować.
Po ciekawej lekcji przyszedł czas na zwiedzanie wystawy zgromadzonych zwierząt, które zamieszkują niepołomicką puszczę. Mogliśmy zobaczyć: sarny, jelenie, kuny, tchórze, zające, lisy , sowy, puchacze i wiele innych. Uwagę naszą przykuwał żubr- król puszczy. 
Następnie udaliśmy się na polanę znajdującą się na obrzeżach puszczy, gdzie rozpoczęła się wesoła zabawa na świeżym powietrzu. Ogromne tereny zachęcały do biegania, zabawę w chowanego, grę w piłkę nożną. Chętni zbierali kolorowe liście, szukali żołędzi.
Po zabawie przyszedł czas na posiłek Panie przygotowały smaczne pieczone kiełbaski, które z świeżą bułeczką i ciepłą herbatką, spożywane na świeżym powietrzu- smakowały wyśmienicie. 
Po posiłku mogliśmy wrócić do zabawy na łące.
Czas płynął jakby za szybko, gdyż nieuchronnie zbliżała się godzina powrotu. Niechętnie opuszczaliśmy to urocze miejsce z nadzieją, że jeszcze może tu powrócimy

{gallery}zubr{/gallery}

{gallery}zubrr{/gallery}

{gallery}zubrrr{/gallery}

{gallery}zubrrrr{/gallery}