Przedszkole Samorządowe
w Śledziejowicach

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów malopolska oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

"Regionalne podwórko - czyli międzyprzedszkolny spacer po Polsce" - MAŁOPOLSKA

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów malopolska oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

"Regionalne podwórko- czyli międzyprzedszkolny spacer po Polsce" -  innowacja pedagogiczna, w trakcie której wspólnie z kolegami z zaprzyjaźnionych przedszkoli z całej Polski poznajemy regiony naszej ojczyzny. Przedsięwzięcie rozpoczęliśmy od poznania naszego regionu, czyli Małopolski.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z najbliższym otoczeniem- Śledziejowicami, Wieliczką; poznały również ciekawe miejsca położone w całej Małopolsce: począwszy od Wieliczki, Krakowa, Zakopanego, poprzez mniejsze miejscowości, ale również urokliwe, takie jak np. Wadowice, Zator, Ojców, Czorsztyn czy Szczyrzyc. Dzieci zapoznały się z kuturą, folklorem, zwyczajami w Małopolsce; poznały tradycje i stroje regionalne (krakowski i góralski); z wielkim zaciekawieniem słuchały opowiastek i legend związanych z naszym regionem (o księżnej Kindze, Smoku Wawelskim, krakowskim hejnale, Panu Twardowskim, Janosiku oraz o śpiących rycerzach pod Giewontem a także o diabelskim kamieniu, który miał zburzyć szczyrzycki kościół). Całość zdobytej wiedzy dzieci podsumowały we wspólnej pracy plastycznej, przedstawiającej Wawelskiego Smoka. Przed nami w czerwcu kolejny region Polski

{gallery}malopolska{/gallery}